Branný závod požárnické všestrannosti

Naši Mladí hasiči se zúčastnili dne 8.10.2011 Branného závodu požárnické všestrannosti v Pohořanech. Sychravé počasí, dvoukilometrová trať a úkoly na jednotlivých stanovištích komplexně prověřili připravenost hlídky mladších hasičů ve složení: David Koumal, Ondřej Balcárek, Ondřej Baleka, Markéta Svobodníková a Kristýna Blaťáková.

Cílem branného závodu je upevňovat všestrannou sportovní zdatnost soutěžících a zároveň zvyšovat jejich znalosti. Hlídku tvoří velitel a čtyři členové. Trať vede v mírně zvlněném terénu 2km, přičemž jsou na ní rovnoměrně rozmístěna stanoviště s úkoly: střelba ze vzduchovky, základy topografie, uzlování, první pomoc, požární ochrana a překonání překážky po vodorovném laně.

SDH Olomouc

- Černovír